به نام خدا
به زودی اضافه خواهد شد...

نوشته شده توسط : admin | در تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۵

لازم به ذکر است که در ابتدا این توضیح را بدهیم که به عنوان مثالی از فضای مجازی از شبکه ی اجتماعی فیس بوک نام برده شده است (البه بدون هدف خاصی).

تصور نمایید که شما تصمیم گرفته‌اید که فضای کسب و کار خود را در فضای مجازی توسعه دهید. در ابتدا فردی به شما پیشنهاد میدهد که از طریق ایجاد یک وب سایت اقدام به این کار نمایید . شخص دیگری نیز پیشنهاد میدهد از طریق فیس بوک اقدام کنید زیرا فیس بوک رایگان است و شما میتوانید به میلیون‌ها کاربر آن دسترسی داشته باشید.و بتوانید فضای کسب و کار خود را به واسطه ی ان به دیگران  معرفی نمایید.
خب .حالا انتخاب با شماست.ایجاد یک فیس بوک و یا یک وب سایت؟؟

اگر مورد اول را انتخاب نمایید باید: ثبت نام ، نوشتن و منتشر کردن. را انجام دهید و تمام! صفحه شما حالا توسط میلیون‌ها کاربر فیسبوک قابل مشاهده است است.
صفحات فیسبوک، یا هر شبکه اجتماعی دیگری، مزایایی به شما ارائه میدهند که ممکن است یک وب سایت به شما ارائه ندهند . این گونه از شبکه های اجتماعی این امکان را فراهم می اورند تا صفحه ی خود را  در میان میلیون‌ها کاربر تبلیغ کنید بدون اینکه  مبلغی بابت ان گرفته شود . به شما امکان توسعه و ساخت یک تصویر از شرکتتان را میدهد.همچنین به دلیل ارتباط مستقیمی که با مشتریان و مخطبانتان دارید موجب رشد  و توسعه ی فضای کسب و کار وایجاد خلاقیت در شما میشود.
با این حال، برای توسعه یک استراتژی کسب و کار دراز مدت و مشتریان وفادار، شما نیاز به یک سایت دارید.به این واژه توجه نمایید:  دراز مدت
حال این سوال که چرا باید یک وب سایت را به صفحه ی فیس بوک ترجیح دهیم؟
مشکلاتی که با سایت‌های شبکه‌های اجتماعی داریم :
از جمله میتوان گفت که مالکیت و کنترلی بر آن‌ها نداریم. سایت‌های شبکه اجتماعی میتوانند قوانینشان را تغییر دهند، داده هایشان را از دست بدهند یا حتی روزها در دسترس نباشند همه چیز بستگی به میل و اشتیاق انها و قوانین مربوط به خودشان دارد.
نمیتوان گفت که اکثریت افراد در شبکه های اجتماعی عضو هستند. برای مثال، بسیاری از کاربران فیس بوک در ایالات متحده زنان بین 18 تا 25 سال هستند.
لینک صفحه شما در یک شبکه اجتماعی از نظر سطح حرفه‌ای بودن، قابل با مقایسه با لینک یک وب سایت نیست. تصور کنید که شما به عنوان یک مشتری میخواهید از یک شرکت تجاری خریدی را انجام دهید.ترجیح میدهید این کار را از طریق یک صفحه ی فیس بوک انجام دهید یا از طریق  وب سایت؟
وب سایت شما جزو پایه‌ای ترین مواردیست است که برای حضور شرکتتان در فضای آنلاین نیاز دارید و نقش مهمی را در چگونگی نمایش کسب و کار شما در فضای آنلاین بازی میکند.وبه عنوان یک ویترین برای کسب و کار شما عمل میکند.
اگر تنها دلیلی که فیس بوک را ترجیح میدهید قیمت رایگان آن است، باید گفت که هزینه راه اندازی سایت شما به همراه دامنه اختصاصی شما آنقدرها که فکر میکنید هم گران نیست. بسیاری از شرکت های هاستینگ، در ازای خرید دامنه از انها، سرویس های رایگانی برای میزبانی از وب سایت شما را ارائه میدهند.و این نیز خود یک مزیت است که در واقع هزینه ها را از انچه که هست نیز پایین تر می آورد.
از فضای رقابتی بازار میزبانی وب استفاده کنید و به دنبال شرکتی بگردید که علاوه بر فضای میزبانی رایگان، فضای ایمیل رایگان، سایت ساز رایگان و اپلیکیشنی که به شما کمک کند سایت خود را بدون کمک دیگران  بسازید و ارائه دهد.
نام دامنه شما، به همراه یک سایتکه از طراحی قابل قبول نیز بهره میبرد و آدرس ایمیلی که به نام شرکت شما ختم شود، میتواند به عنوان قدمی بزرگ در فضای مجازی به عنوان معرفی خود باشد..