به نام خدا
به زودی اضافه خواهد شد...

نوشته شده توسط : admin | در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

Windows server 2016 سیستم عاملی Cloud-ready است و میتواند پاسخگوی بسیاری از نیاز های شما باشد و همچنین انتقال به فضای ابری (cloud) را به سادگی امکان پذیر میکند ما در این مطلب به 10 مورد از دلایلی که میتواند شما را به استفاده از Windows Server 2016 ترغیب نماید معرفی مینماییم(برگرفته شده از مایکروسافت)

1- Control the keys to your sensitive data

با استفاده از دو روش just-in-time  و just enough میتوانید از نظر امنیتی به محدود کردن کاربرانی که دسترسی Administrator  دارند انرا بهبود ببخشید . شما در این سرور  میتوانید کلید های امنیتی مختلفی را بدون در نظر گرفتن زمان کاری مشخصی در نظر بگیرید.

2- Manage your servers from anywhere, even your mobile device

Windows server 2016 یک ابزار جدید میزبانی هاست در فضای ابری  با نام Server Management Tools دارد. در واقع این سرویس یک رابط گرافیکی (GUI) از راه دور و web-based میباشد که در واقع این امکان را برای شما فراهم می اورد که سرورتان را از راه دور و با هر دستگاهی کنترل نمایید.

3- Deploy servers in an exact configuration and keep them that way

بهبود عملکرد powershell در قسمت (Desired State Configuration (DSC و همچنین میتوان  قابلیت open source softwareرا به کاربران برای اضافه کردن قسمت هایی به ویندوز را بدهد.

4- Easily handle the 9:00 A.M or logon storm

بهبود امنیت سرویس Remote Desktop Service و ارتقاع وضعیت گرافیکی و compatibility بیتشر با دیگر تجهیزات از دیگر ویژگی های این سرور است که میتوان به ان اشاره کرد.

5- Do-it-yourself storage

در صنعت Storage هر شرکتی یک نرم افزار سفارشی مخصوص خود دارد اما با Windows Server Storage Spaces ما همه امکانات را در سیستم عامل خود داریم و این بدان معناست که میتوان سرعت سرعت سرویس ها را افزایش داد.بدون ان که هزینه ی اضافی را بپردازیم.

 

6- Upgrade without the downtime

دو سرویس Cluster Upgrades و Mixed Mode Cluster به شما اجازه می دهد سرورهایتان را بدون down-time بروزرسانی و مدیریت کنید.

همه ی این ویژگی های برای ان است تا شما در حین انجام فعالیت های خود با مشکلی روبرو نشوید.

7- Click, click, done—just like in Azure

این قسمت از ویژگی های network virtualization بر گرفته شده و یک کنترل متمرکز بر روی منابع شبکه را به شما میدهد.

8- Move beyond passive security

windows server 2016 یک محیط امنیتی سطح بالا را برای محافظت از virtual machine ایجاد کرده است.

9- Use Containers to streamline app deployment from keyboard to production

هیجان انگیزترین بخش، Containers ها در windows server 2016 است که به کاربران این امکان را میدهد که به گسترش سریع برنامه هایشان اقدام کنند.

10- A super small server that packs a big punch

Nano server یک بخش جدید در windows server 2016 می باشد و فقط برای عناصری در ویندوز می باشد که حجم کاری خاصی دارند و نتیجه آن faster boot times و simpler operations می باشد.