دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

سرور مجازی لینوکس (Linux Virtual Server)

سرور لینوکس یک کامپیوتر است که همیشه به شبکۀ اینترنت متصل است و حاوی نوع خاصی از سخت افزار و نرم افزار می باشد. سرورها در دیتاسنتر نگهداری می‌شوند که این مراکز معمولاً اتاق‌هایی با نام اتاق سرور دارند که رایانه‌های سروری آنجا نگهداری می‌شوند. سرور لینوکس دارای سیستم عامل لینوکس است و معمولاً برای مدیریت آن از خط فرمان استفاده شود. یعنی دستورات به صورت متنی به سرور ارسال می شوند.
سرور لینوکس به دلیل ارزان قیمت بودن و همچنین سبک و باز متن بودن بیشتر نرم افزارهای مرتبط با آن، از محبوبیت بیشتری برخوردار است.
سرور لینوکس از پایداری بالاتری نسبت به دیگر انواع سرورها برخوردار است. بیشتر سهم بازار را سرور لینوکس از آن خود کرده است. اما سرورهای ویندوز هم کاربران خاص خودش را دارد. کار کردن با سرور لینوکس، معمولاً توسط خط فرمان صورت می‌گیرد. البته همیشه به این معنا نیست. بلکه مثلاً با نصب کردن یک پنل مدیریتی سرور روی سرور لینوکسی خود، قادر به استفاده از محیط گرافیکی معمولاً از طریق مرورگر هم می باشید.
سیستم عامل های لینوکس به دلیل داشتن امنیت عالی بسیار مناسب برای سرور های میزبانی وب سایت و … می باشند و کنترل پنل های معروف وب مانند سی پنل، دایرکت ادمین بر روی این نوع سیستم عامل نصب می شوند.
سیستم عامل لینوکس توزیع های مختلفی از جمله سنتوس، اوبونتو، دبیان و… دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *