به نام خدا
به زودی اضافه خواهد شد...

نوشته شده توسط : f-jafari | در تاریخ ۴ بهمن ۱۳۹۸

سئو (Search Engine Optimization )
مجموعه فعالیت هایی می باشد که در طراحی سایت، تعیین استراتژی محتوایی و تولید محتوا انجام میدهیم تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کرده و بازدیدکننده بیشتری برای سایت جذب کنیم.
در واقع سئو به منظور بهبود عملکرد سایت شما براساس استاندارهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر انجام میگیرد و به معنای فریب و یا دستکاری موتور‌های جستجو با روش‌های غیر اخلاقی نیست.

اهمیت سئو در چیست؟
اکثر کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود را با استفاده از موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ یاهو و … پیدا می کنند.
بدین سبب سئو مناسب , کلید شما برای رسیدن به بازدید بیشتر است. علاوه براین موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار شما کاربران قرار می دهند که بدنبالش هستید، به همین دلیل در مقایسه با تبلیغات اینترنتی مشتریان اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند داشت و این امر نشان میدهد که ارزش سئو چیست و چرا باید به آن توجه کرد.

تقسیم بندی سئو از لحاظ نوع فعالیت و روش کاری :

۱- سئو کلاه سیاه (black hat SEO) :
سئو کلاه سیاه با استفاده از تکنیک ها و روش های غیر اصولی و غیر قانونی موجب بهبود رتبه ندی سایت در کوتاه مدت می شود. سئو کلاه سیاه برای رسیدن به رتبه های بالاتر، قوانین گوگل و سایر موتورهای جستجو را زیر پا می گذارد و موتور جستجو را فریب می دهد.

۲- سئو کلاه سفید (white hat SEO) : سئو کلاه سفید با استفاده از تکنیک های مجاز و مطابق با استانداردهای گوگل، منجر به بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو خواهد شد. نتیجه گرفتن در سئو سفید کمی زمان بر است اما نتایج به دست آمده از طریق سئو کلاه سفید، ماندگار و پایدار می باشد.

۳- سئو کلاه خاکستری (Gray Hat SEO) : سئو کلاه خاکستری روشی میان دو روش سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید است. تکنیک های سئو خاکستری در راستای سئو کلاه سیاه هستند با این تفاوت که برای موتورهای جستجو قابل تشخیص نمی باشند. این تکنیک ها تاثیر بسزایی در رتبه یندی سایت خواهند داشت و بدون جریمه شدن توسط موتورهای جستجو، رتبه آن افزایش می یابد.