قوانین و شرایط | پویان آی تی

داشتن ثبات در سرویس دهی یکی از مهمترین مولفه های یک خدمات دهنده ی میزبانی وب است. داشتن ثبات در کیفیت سرویس های ارایه شده بدون وجود قوانین مشخص و روشن که حقوق تمامی مصرف کنندگان راضمانت کند امکان پذیر نمیباشد.پویان آی تی قوانین کاملی را دراین باره تنظیم کرده است که پیروی از این قوانین ضامن ادامه ی خدمات دهی با کیفیت درپویان آی تی خواهد بود. برای تسریع در امور در زیر چکیده ای از این قوانین آمده است ، مطالعه ی این متن به شما در آشنایی با این قوانین کمک میکند ولی توصیه میشود متن کامل قوانین را مطالعه نمایید. تا از وظایف پویان آی تی و حقوق خود مطلع گردید.
کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود ‫شامل کپی شناسنامه ، کپی کارت ملی و تاییدیه شماره تلفن ثابت ، به پویان آی تی می باشند . در صورتی که پویان آی تی، در هنگام تکمیل ‫فرآیند خرید و به جهت سرعت بخشیدن و آسان نمودن امور ، اقدام به دریافت و کنترل این مدارک ننماید پس از تکمیل خرید حق دریافت مدارک مورد نظر همواره برای پویان آی تی محفوظ بوده و با عدم ارائه مدارک در زمان مقرر ‫به پویان آی تی حقوق مالکیتی خریدار لغو و ضمنا عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات ‫مستقیما بر عهده خریدار خواهد بود.
خریدار اقرار میکند که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرسها و شماره تماس و مانند آن صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها در پورتال کاربران می کوشد. پویان ای تی حق دارد هرزمان که نیازبه کنترل مدارک دارد آنها را ازخریداردرخواست کرده ودرصورت ارایه نکردن توسط خریدار ویا ارایه اشتباه مدارک این حق رادارد که سرویس های درخواستی خریداررابه تعلیق بیاندازد.
روش ارتباطی مستند پویان آی تی با خریدار، آدرس ایمیل خریدار و پاسخ به تیکت های پورتال ‫پشتیبانی که از طریق حساب کاربری وی در پورتال کاربران ثبت شده است، خواهد بود و روش ارتباطی مستند خریدار با پویان آی تی، ثبت تیکت در پورتال پشتیبانی با دریافت شماره ‫پیگیری تیکت و یا ارسال نامه و دریافت رسید کتبی از پویان آی تی خواهد بود.
قوانین پویان آی تی تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین المللی ناظر بر سرویسهای قابل ارائه پویان آی تی و از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، پویان آی تی حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می داند ونسخه قوانین بروز شده را از طریق لینک به صفحه شرایط استفاده از خدمات در وب سایت پویان آی تی در دسترس عموم خواهد بود.
ارتقاﺀ سرویس میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر انجام می گیرد و هزینه آن معادل تفاضل هزینه دوسرویس به نسبت روزهای باقیمانده از طول مدت سرویس می باشد که به صورت خودکار توسط پورتال کاربران محاسبه می گردد.
پویان آی تی حق انجام تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویسهای ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار می‌دهد پویان آی تی موظف است از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات ، از طریق وب سایت پویان آی تی، پورتال کاربران یا پورتال پشتیبانی و یا ارسال خبر نامه به آدرس Email خریداران اطلاع رسانی نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید.
در صورت بروز مشکل سخت افزاری که موجب عدم دسترسی به سرور شود خریدار موظف به اعلام مورد به بخش پشتیبانی پویان آی تی بوده و پویان آی تی پس از اطلاع موظف به تعویض سخت افزار معیوب طی ۷روز کاری و به صورت رایگان می باشد.
حداکثر زمان تحویل برای سرویسهای پویان آی تی که با عنایت به شرایط عمومی کشور و با فرض بدترین حالات ممکن است به شرح ذیل است :
 • سرور اختصاصی و مجازی ۱۰ روز کاری
 • سرویس های میزبانی وب ۵ روز کاری
 • ثبت دامنه ۱۵ روز کاری
 • دیگر خدمات ۱۰ روز کاری
در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارائه شده به خریدار با مشخصات سرویس، خریدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ فاکتور به پویان آی تی اعلام نموده و پویان آی تی موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد در غیر اینصورت مسئولیت پویان آی تی صرفا محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام خریدار و فقط تا پایان زمان سرویس در فاکتور می باشد و زمان سرویس دهی افزایشی نخواهد یافت.
پویان آی تی مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی ازنرم افزارها (application ها) ویا برنامه های مورد استفاده خریدار مانند پورتال‌ها، سیستم های وبلاگ و مدیریت محتوا و امثال آنها، ندارد.
پویان آی تی موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده ها و نرم افزارهای موجود در سرویس خریدار می باشد و همچنین آنرا در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد. لیستی از فعالیتهای غیرمجاز در زیر آمده است، این لیست تنها بصورت نمونه بوده و فعالیتهای غیرمجاز، محدود به این لیست نخواهد بود :
 • استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حقوق معنوی موسوم به CopyRight ایران و بین المللی.
 • نصب ویا استفاده برنامه ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد .
 • ارسال یا اجرای فایلهای اجرایی مانند و نه محدود به فایلهایی با پسوند exe , com , bat , vbs و امثالهم و در صورت وجود این فایلها بدون اخطار از فضای خریدار حذف می شود و با خریدار بر طبق قانون برخورد می گردد.
 • خریدار مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروسها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد نمی باشد.
 • استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس و سایر سرویسهای دیگر پویان آی تی و سایر خریداران گردد.
 • وجود فایلهای حاوی ویروس عمدا و یا سهوا در فضای سرویس مورد خریداری.
 • ارسال هرزنامه (Spam ) عمدا ویا سهوا (ملاک، گزارش Spamcop یا سایتهای مشابه ، دیتاسنتر محل قرارگیری سرور و یا بررسی تیم فنی پویان آی تی می باشد) حتی اگر از سرویس میل سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد.
 • ارسال ایمیل بصورت گروهی و تعداد بالا (حداکثر ۱۰۰۰ ایمیل در روز و ۲۰ ایمیل در ۱۰ دقیقه مجاز می باشد به شرط آنکه کلیه گیرندگان ایمیلها، خودشان درخواست دریافت ایمیل از خریدار را داشته (OPTIN) و آدرس و توضیح نحوه لغو عضویت به زبان انگلیسی در متن ایمیل وجود داشته باشد(Unsubscribe link)).
 • گزارش فنی پویان آی تی و یا IDC که سرور میزبانی در آن می باشد نسبت به انجام اعمال مغایر قانون پویان آی تی.
 • عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران (خریدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون میباشد).
 • انجام فعالیتهایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات پویان آی تی به خریدار و یا سایر خریداران گردد.
 • استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث.
 • عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس.
خریدار موظف است که کلیه قوانین پویان آی تی و جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید. درصورت عدم رعایت، پویان آی تی حق قطع سرویس به صورت موقت یا دائم و پیگرد قانونی و دریافت خسارت از خریدار را دارد و خریدار موظف به جبران کلیه خسارات وهزینه وارده بر پویان آی تی می باشد همچنین هیچ وجهی بابت فسخ سرویس و یا ایام باقیمانده سرویس یا خسارت وارده به خریدار متخلف، پرداخت نخواهد شد.
در صورت بوجود آمدن مشکل فیزیکی بر سرور و ایجاد مشکلاتی از قبیل ازدست رفتن اطلاعات پویان آی تی هیچگونه تعهدی در قبال ضرر رسیده به مشتریان ندارد و فقط موظف به ارائه مجدد همان سرویس به کاربر است.
پویان آی تی این حق را برای کاربران خود محفوظ می داند که وجه پرداخت شده در سرویس های مجازی - سرور اختصاصی و پلان های میزبانی وب ارائه شده را در صورت وجود مشکل از سمت سرور و عدم توانایی پویان آی تی در رفع آن ، ظرف یک هفته مقدار باقی باقی مانده از سرویس را عودت دهد.
ارائه خدمات پشتیبانی در پویان آی تی بر مبنای پورتال مشتریان و به‌صورت ۱۵ ساعته و ۷ روز هفته می‌باشد. ضمناً به درخواست‌هایی که از طریق تلفن اعلام گردد تا حد امکان رسیدگی می‌گردد.
امکان نصب و تغییر نسخه هیچ نرم‌افزار، ابزار و بسته‌ای بر اساس درخواست خریدار و برروی سرویسهای میزبانی اشتراکی وجود ندارد.
در صورت درخواست انتقال یک دامنه به پنلی خارج از پویان آی تی از طریق پرتال کاربران، پویان آی تی حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال را ندارد.
از آنجا که پویان آی تی ثبت و تمدید دامنه و انتقال برای خریدار را به صورت واسط انجام می دهد عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی و یا ثبت کننده .Ir نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه پویان آی تی نخواهد کرد.
عودت وجه پس از ثبت دامنه توسط پویان آی تی امکان پذیر نمیباشد.
پویان آی تی مسئولیتی در قبال تمدید دامنه‌هایی که تا ۱هفته پیش از انقضا تمدید نشده‌اند نخواهد داشت.
پویان آی تی تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می کند ولی خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته و پویان آی تی مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.
پویان آی تی تنها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سروراختصاصی مشتری از راه دور می گردد مسئول پشتیبانی فنی سرور بوده و البته در صورتی که بروز مشکل به خاطر سو عملکرد خریدار باشد هزینه پشتیبانی طبق فاکتورهای IDC و سرویس “مدیریت سرور” از خریدار اخذ خواهد شد.
توافقات خاص تنها به صورت کتبی و با مهر و امضاﺀ مجاز پویان آی تی معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است .
نحوه پرداخت در پورتال کاربران درج شده است. به طور عمومی خریدار موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید.
به دلیل محدودیت های نگهداری داده های حسابداری، فیش بانکی و یا حواله ای که برای افزایش اعتبار و یا پرداخت یک صورت حساب، تنها تا ۶ ماه پس از واریز قابلیت استفاده را خواهد داشت.
در صورتی که سرویس کاربر از جانب دیتاسنتر یا سرویس دهنده اصلی آن هر گونه ABUSE (اخطاریه) دریافت کند , پویان آی تی این حق را برای خود محفوظ می داند که با کاربر متخلف برخورد لازم را اعمال نماید.
پویان آی تی هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد اضطراری مانند و نه محدود به بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیتهای دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی پویان آی تی تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد را می نماید. بروز هر یک از موارد اضطراری موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد. تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد اضطراری خواهد بود.
با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت پویان آی تی یا پورتال مشتریان خریدار قوانین پویان آی تی را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.
عدم اجرای بخشی از شرایط و قوانین پویان آی تی نسبت به خریدار یا دیگران به منزله سلب حق اجرای قوانین از پویان آی تی نمی باشد.