وجود ثبات در سرویس دهی یکی از مهم‌ ترین مولفه‌های ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب است. وجود ثبات در کیفیت سرویس های ارائه شده بدون قوانین مشخص و روشن که حقوق تمامی مصرف کنندگان را ضمانت کند، امکان پذیر نمی‌باشد. پویان آی تی مجموعه قوانین کاملی را در این باره تنظیم کرده است که پیروی از این قوانین ضامن ادامه خدمات دهی با کیفیت در پویان آی تی خواهد بود. برای تسریع در امور، قوانین مجموعه در این بخش مطرح شده است. توصیه می‌شود متن قوانین را به طور کامل مطالعه نمایید تا از وظایف پویان آی تی و حقوق خود مطلع گردید.

قوانین کلی استفاده از سرویس‌ها

کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود اعم از کپی شناسنامه، کپی کارت ملی و تاییدیه شماره تلفن ثابت به پویان آی تی می‌باشند. در صورتی که پویان آی تی هنگام تکمیل ‫فرآیند خرید در جهت سرعت بخشیدن به امور، اقدام به دریافت و کنترل این مدارک ننماید، پس از تکمیل خرید حق دریافت مدارک مورد نظر همواره برای پویان آی تی محفوظ است. با عدم ارائه مدارک در زمان مقرر ‫به پویان آی تی، حقوق مالکیتی خریدار لغو و ضمنا عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات ‫مستقیما بر عهده خریدار خواهد بود.

خریدار اقرار می‌کند که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده آدرس‌ها، شماره تماس و مانند آن صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آن‌ها در پورتال کاربران می‌کوشد. پویان آی تی حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل مدارک دارد آن‌ها را از خریدار درخواست نماید و در صورت ارائه نشدن مدارک توسط خریدار و یا ارائه اشتباه مدارک، این حق را دارد که سرویس‌های درخواستی خریدار را به تعلیق بیاندازد.

روش ارتباطی مستند پویان آی تی با خریدار، آدرس ایمیل خریدار و پاسخ به تیکت‌های پورتال ‫پشتیبانی که از طریق حساب کاربری وی در پورتال کاربران ثبت شده است، خواهد بود. روش ارتباطی مستند خریدار با پویان آی تی، ثبت تیکت در پورتال پشتیبانی با دریافت شماره ‫پیگیری تیکت و یا ارسال نامه و دریافت رسید کتبی از پویان آی تی می‌باشد.

قوانین پویان آی تی تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین المللی ناظر بر سرویس‌های قابل ارائه پویان آی تی است. از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، پویان آی تی حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ دانسته و نسخه قوانین به روز شده از طریق لینک به صفحه شرایط استفاده از خدمات در وب سایت پویان آی تی، در دسترس عموم خواهد بود.

پویان آی تی حق انجام تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری و شبکه‌ای را در سرویس‌های ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار می‌دهد پویان آی تی موظف است از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات، از طریق وب سایت پویان آی تی، پورتال کاربران، پورتال پشتیبانی و یا ارسال خبرنامه به آدرس Email خریداران اطلاع رسانی نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید.

در صورت بروز مشکل سخت افزاری که موجب عدم دسترسی به سرور شود، خریدار موظف به اعلام مورد به بخش پشتیبانی پویان آی تی است. پس از اطلاع، پویان آی تی موظف به تعویض سخت افزار معیوب طی ۷روز کاری و به صورت رایگان می‌باشد.

پویان آی تی همواره سعی می‌کند در سریع ترین زمان ممکن سرویس‌های مشتریان را تحویل دهد؛ اما در شرایط خاص ممکن است تحویل سرویس‌ها زمان‌بر باشد.

با فرض بدترین حالت ممکن، مدت زمان تحویل سرویس‌ها به شرح زیر است:

 • سرور اختصاصی: 15 تا 20 روز کاری
 • سرور مجازی: حداکثر 10 روز کاری
 • سرویس میزبانی: 7 روز کاری
 • لایسنس‌های اشتراکی: 7 روز کاری
 • خدمات دامنه: 2 روز کاری
 • سایر سرویس‌های ارائه شده: 10 روز کاری

در صورت وجود هرگونه مغایرت مشخصات سرویس با سرویس ارائه شده به خریدار، خریدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ فاکتور به پویان آی تی اعلام نمایید. پویان آی تی نیز موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد. در غیر این صورت مسئولیت پویان آی تی صرفا محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام خریدار و فقط تا پایان زمان سرویس در فاکتور می باشد و زمان سرویس دهی افزایشی نخواهد یافت.

پویان آی تی هیچ گونه مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم افزارها (application) و برنامه‌های مورد استفاده خریدار مانند پورتال‌ها، سیستم‌های وبلاگ، مدیریت محتوا و امثال آن ندارد.

پویان آی تی موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده‌ها و نرم افزارهای موجود در سرویس خریدار می باشد و همچنین آن را در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد. لیستی از فعالیت‌های غیرمجاز در زیر آمده است، این لیست تنها به صورت نمونه بوده و فعالیت‌های غیرمجاز، محدود به این لیست نخواهد بود:

 • استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حقوق معنوی موسوم به CopyRight ایران و بین المللی.
 • نصب یا استفاده از برنامه‌ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد.
 • ارسال یا اجرای فایل‌های اجرایی مانند و نه محدود به فایلهایی با پسوند exe , com , bat , vbs و امثال آن. در صورت وجود این فایل‌ها بدون اخطار از فضای خریدار حذف و با خریدار بر طبق قانون برخورد می‌گردد.
 • خریدار مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروس‌ها و یا سورس‌هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد نمی‌باشد.
 • وجود فایل‌های حاوی ویروس، عمدا و یا سهوا در فضای سرویس مورد خریداری.
 • استفاده از برنامه‌های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس و سایر سرویس‌های دیگر پویان آی تی و سایر خریداران گردد.
 • ارسال هرزنامه (Spam ) عمدا و یا سهوا (ملاک، گزارش Spamcop یا سایت‌های مشابه دیتاسنتر محل قرارگیری سرور و یا بررسی تیم فنی پویان آی تی می‌باشد) حتی اگر از سرویس میل سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد.
 • ارسال ایمیل بصورت گروهی و تعداد بالا (حداکثر ۱۰۰۰ ایمیل در روز و ۲۰ ایمیل در ۱۰ دقیقه مجاز می باشد به شرط آنکه کلیه گیرندگان ایمیل ها، خودشان درخواست دریافت ایمیل از خریدار را داشته (OPTIN) و آدرس و توضیح نحوه لغو عضویت به زبان انگلیسی در متن ایمیل وجود داشته باشد(Unsubscribe link)).
 • گزارش فنی پویان آی تی و یا IDC که سرور میزبانی در آن می‌باشد نسبت به انجام اعمال مغایر قانون پویان آی تی.
 • عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران (خریدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون می‌باشد).
 • انجام فعالیت‌هایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات پویان آی تی به خریدار و یا سایر خریداران گردد.
 • استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستم‌های اشخاص ثالث.
 • عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس.

خریدار موظف است کلیه قوانین پویان آی تی و جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید. در صورت عدم رعایت، پویان آی تی حق قطع سرویس به صورت موقت یا دائم و پیگرد قانونی و دریافت خسارت از خریدار را دارد. خریدار موظف به جبران کلیه خسارات و هزینه وارده بر پویان آی تی می باشد. همچنین هیچ وجهی بابت فسخ سرویس و یا ایام باقیمانده سرویس و خسارت وارده به خریدار متخلف، پرداخت نخواهد شد.

در صورت بوجود آمدن مشکل فیزیکی بر سرور و ایجاد مشکلاتی از قبیل از دست رفتن اطلاعات پویان آی تی هیچ گونه تعهدی در قبال ضرر رسیده به مشتریان ندارد و فقط موظف به ارائه مجدد همان سرویس به کاربر است.

پویان آی تی این حق را برای کاربران خود محفوظ می داند که وجه پرداخت شده در سرویس های سرور مجازی، سرور اختصاصی و پلان‌های میزبانی وب ارائه شده را در صورت وجود مشکل از سمت سرور و عدم توانایی پویان آی تی در رفع آن، ظرف یک هفته مقدار باقی باقی مانده از سرویس، را عودت دهد.

ارائه خدمات پشتیبانی در پویان آی تی بر مبنای پورتال مشتریان و به صورت ۱۵ ساعته و ۷ روز هفته می‌باشد. ضمناً به درخواست‌هایی که از طریق تلفن اعلام گردد تا حد امکان رسیدگی می‌گردد.

توافقات خاص تنها به صورت کتبی و با مهر و امضاﺀ مجاز پویان آی تی معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است.

نحوه پرداخت در پورتال کاربران درج شده است. به طور عمومی خریدار موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید.

به دلیل محدودیت‌های نگهداری داده‌های حسابداری، فیش بانکی و حواله‌ افزایش اعتبار و یا پرداخت یک صورتحساب، تنها تا ۶ ماه پس از واریز قابلیت استفاده را خواهد داشت.

در صورتی که سرویس کاربر از جانب دیتاسنتر یا سرویس دهنده اصلی آن، هرگونه ABUSE (اخطاریه) دریافت کند، پویان آی تی این حق را برای خود محفوظ می داند که با کاربر متخلف برخورد لازم را اعمال نماید.

پویان آی تی هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد اضطراری مانند و نه محدود به بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیت‌های دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی، پویان آی تی تلاش خود برای کاهش اثرات این موارد را می نماید. بروز هر یک از موارد اضطراری موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد. تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد اضطراری خواهد بود.

با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت پویان آی تی یا پورتال مشتریان، خریدار قوانین پویان آی تی را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.

عدم اجرای بخشی از شرایط و قوانین پویان آی تی نسبت به خریدار یا دیگران به منزله سلب حق اجرای قوانین از پویان آی تی نمی‌باشد.

قوانین ابیوز سرویس‌ها:

در صفحه معرفی سرویس، دیتاسنتری که سرویس از آن ارائه می‌شود مشخص شده است. مشتری موظف است قوانین دیتاسنتر را به دقت مطالعه کرده و خارج از قوانین دیتاسنتر فعالیت نداشته باشد. در غیر این صورت هرگونه فعالیت ممنوع از نظر دیتاسنتر با نام Abuse (ابیوز) شناخته شده و منجر به مسدود شدن سرویس خواهد شد.

برخی از فعالیت‌های ممنوعه از نظر اکثر دیتاسنترها به شرح زیر است:

قوانین استفاده از سرویس‌ سرور اختصاصی

پویان آی تی تنها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سرور اختصاصی مشتری از راه دور می گردد مسئول پشتیبانی فنی سرور بوده و البته در صورتی که بروز مشکل به خاطر سو عملکرد خریدار باشد هزینه پشتیبانی طبق فاکتورهای IDC و سرویس “مدیریت سرور” از خریدار اخذ خواهد شد.

قوانین استفاده از سرویس‌ سرور مجازی

سرویس‌هایی که نیاز به نصب سیستم عامل توسط پشتیبانی پویان آی تی دارند، در هر دوره از پرداخت امکان تغییر یا نصب مجدد رایگان سیستم عامل، سه بار وجود دارد. در صورتی که درخواست کاربر بیش از مقدار ذکر شده باشد، شامل هزینه خواهد شد.

قوانین استفاده از خدمات میزبانی وب

پویان آی تی تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می‌کند ولی خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنایی داشته و پویان آی تی مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.

ارتقا سرویس میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر انجام می‌گیرد و هزینه آن معادل تفاضل هزینه سرویس به نسبت روزهای باقیمانده از طول مدت سرویس می‌باشد که به صورت خودکار توسط پورتال کاربران محاسبه می‌گردد.

قوانین استفاده از خدمات دامنه

از آنجا که پویان آی تی ثبت و تمدید دامنه و انتقال برای خریدار را به صورت واسط انجام می دهد، عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی و یا ثبت کننده .Ir نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه پویان آی تی نخواهد کرد.

عودت وجه پس از ثبت دامنه توسط پویان آی تی امکان پذیر نمی‌باشد.

پویان آی تی مسئولیتی در قبال تمدید دامنه‌هایی که تا ۱هفته پیش از انقضا تمدید نشده‌اند نخواهد داشت.

در صورت درخواست انتقال یک دامنه به پنلی خارج از پویان آی تی از طریق پرتال کاربران، پویان آی تی حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال را ندارد.

قوانین استفاده از دیگر خدمات

امکان نصب و تغییر نسخه هیچ نرم‌افزار، ابزار و بسته‌ای بر اساس درخواست خریدار و بر روی سرویس‎های میزبانی اشتراکی وجود ندارد.