هاست یا میزبانی وب چیست؟

هاست فضایی بر روی یک سرور است، که برای راه‌اندازی و نمایش سایت به کار می‌رود و توسط شرکت‌های اجاره دهنده ارائه می‌شود. برای مشاهده وب ­سایت شما توسط کاربران محتواهای وب سایت ازجمله کدها، تصاویر، فایل‌ها و سایر اطلاعات باید بر روی یک سرور قرار بگیرند تا به صورت آنلاین قابل نمایش باشند.
هاست یا میزبانی وب، همه یا قسمت محدودی از یک کامپیوتر است، که به مرورگرها این امکان را می‌دهد تا با وارد کردن نام دامنه، از طریق DNS به هاست متصل و به صفحات وب سایت دسترسی پیدا کنند.

خدمات هاست و میزبانی وب

هاست سی پنل ایران

سرویس هاست سی پنل (cPanel) ایران با بهره گیری از جدیدترین سخت افزارها و استفاده از هاردهای پرسرعت NVMe ارائه می‌گردد. این سرویس در بستر سیستم عامل لینوکس بوده و در داخل کشور میزبانی می‌شود.

شروع قیمت از 15,000 تومان

مشاهده پلان ها

هاست سی پنل اروپا

سرویس هاست سی پنل (cpanel) اروپا با کیفیت مثال زدنی ودر عین حال قیمت مناسب ارائه می‌شود. سرویس هاست سی پنل اروپا پویان آی تی در بستر سیستم عامل لینوکس ارائه و در خارج از کشور میزبانی می‌شود.

شروع قیمت از 3,200 تومان

مشاهده پلان ها

هاست دایرکت ادمین اروپا

سرویس هاست دایرکت ادمین (DirectAdmin) در قدرتمندترین دیتاسنترهای اروپا میزبانی می‌شود. این سرویس از کشور هلند ارائه می‌گردد؛ به همین دلیل نسبت به سایر سرویس‌ها از محدودیت کمتری برخوردار است.

شروع قیمت از 11,000 تومان

مشاهده پلان ها

نمایندگی هاست سی پنل ایران

نمایندگی هاست سی پنل (cPanel) در داخل کشور میزبانی می‌شود. با خرید نمایندگی هاست ایران پویان آی تی می‌توانید اقدام به فروش هاست ایران کرده و خدماتی حرفه‌ای در حوزه میزبانی وب ارائه دهید.

شروع قیمت از 30,000 تومان

مشاهده پلان ها

نمایندگی هاست سی پنل اروپا

نمایندگی هاست سی پنل (cpanel) در معتبرترین دیتاسنترهای اروپا میزبانی می‌شود. با خرید این سرویس می‌توانید بدون نیاز به منابع کامل سرور به شکل مستقیم خدمات حرفه‌ای در حوزه میزبانی وب ارائه دهید.

شروع قیمت از 55,000 تومان

مشاهده پلان ها

نمایندگی هاست دایرکت ادمین اروپا

نمایندگی هاست دایرکت ادمین (DirectAdmin) سرویس نمایندگی هاست با سیستم عامل لینوکس می‌باشد. این سرویس بر روی سرورهای دیتاسنتر اروپا همراه با جدیدترین نسل هاردهای NVMe میزبانی می‌شود.

شروع قیمت از 41,000 تومان

مشاهده پلان ها

راهنمای خرید سرویس میزبانی وب

1

انتخاب پلان

اولین گام در سفارش هاست یا سرویس میزبانی وب انتخاب پلان است. از بین پلان‌های ارائه شده، با توجه به منابع مورد نیاز پلان مورد نظر را انتخاب کنید.

2

انتخاب دامنه

در بخش انتخاب نام دامنه در صورتی که از قبل دامنه ثبت شده دارید از همان دامنه استفاده کنید و در غیر این صورت دامنه جدید سفارش دهید.

3

پیکربندی سفارش

در قسمت پیکربندی سفارش، پس از بررسی مجدد جزئیات در قسمت خلاصه صفارش، دوره پرداخت و در صورت نیاز آی پی اختصاصی را انتخاب کنید.

4

تکمیل سفارش

آخرین مرحله در خرید سرویس میزبانی وب، تکمیل سفارش است. با طی کردن فرایند تکمیل سفارش، ثبت نام و پرداخت، سفارش شما نهایی خواهد شد.

5

بارگذاری وب سایت

پس از ثبت سفارش، نرم افزار مورد نظر و یا کدها به فضای میزبانی منتقل و پس از تنظیم شدن نیم سرورها، وب سایت شما در دسترس قرار خواهد گرفت.

ویژگی‌های هاست سی پنل

دسترسی به قسمت‌های مختلف در کنترل پنل سی پنل آسان‌تر است. از این رو برای افراد مبتدی این کنترل پنل گزینه بهتری به شمار می‌رود.

کنترل پنل سی پنل یک پنل جامع با رابط کاربری تعاملی و تنظیمات پیکربندی کامل است.

در هاست سی پنل به راحتی می‌توان افزونه‌های مختلف را نصب و آن را توسعه داد.

dots عکس کنترل پنل سی پنل عکس داشبورد کنترل پنل سی پنل
dots عکس کنترل پنل دایرکت ادمین عکس داشبورد کنترل پنل دایرکت ادمین

ویژگی‌های هاست دایرکت ادمین

دسترسی به گزینه‌های مختلف در کنترل پنل دایرکت ادمین بسیار ساده و در عین حال کنترل پنلی کاربردی است.

کنترل پنل دایرکت ادمین از آپتایم و پایداری بالایی برخوردار است. زیرا اکثر قسمت‌های آن براساس خط فرمان بوده و در صورت وجود هرگونه مشکل به سرعت می‌توان آن را برطرف کرد.

کنترل پنل دایرکت ادمین در موارد حرفه‌ای کاربرد بیشتری دارد.

هاست دانلود ایران

هاست دانلود سرویسی مناسب دانلود است که در کنار هاست اصلی سایت تهیه می‌شود. این سرویس فضای ذخیره سازی مطمئنی است که کاربران به صورت همزمان، امکان دانلود و آپلود فایل‌های مختلف را در آن دارند.

شروع قیمت از 20,000 تومان

مشاهده پلان ها

نمایندگی هاست دانلود ایران

نمایندگی هاست دانلود یکی از خدمات ارائه شده توسط پویان آی تی است که با استفاده از آن می‌توانید سرویس هاست دانلود را به عنوان ارائه دهنده خریداری و به طور مستقیم در اختیار کاربران خود بگذارید.

شروع قیمت از 64,000 تومان

مشاهده پلان ها

هاست دانلود اروپا

هاست دانلود پویان آی تی، میزبانی مطمئن برای فایل‌های وب سایت شما بوده و تهیه آن به وب سایت‌های پر حجم در کنار هاست اصلی پیشنهاد می‌شود. این سرویس با بهره گیری از تکنولوژی RAID 10 ارائه می‌شود.

شروع قیمت از 51,000 تومان

مشاهده پلان ها

نمایندگی هاست دانلود اروپا

سرویس نمایندگی هاست دانلود اروپا پویان آی تی در خارج از کشور در دیتاسنتری معتبر میزبانی می‌شود. این سرویس از تکنولوژی RAID 10 قدرت گرفته و با کیفیتی مثال زدنی و در عین حال قیمت مناسب ارائه می‌گردد.

شروع قیمت از 64,000 تومان

مشاهده پلان ها

فضای بکاپ

فضای بکاپ وظیفه نگهداری از اطلاعات و داده‌های شما را برعهده دارد تا در صورت بروز هرگونه مشکل، اطلاعات شما به طور کامل حفظ شود. با استفاده از فضای بکاپ دیگر دغدغه‌ای در حفظ داده‌های خود نخواهید داشت.

شروع قیمت از 71,000 تومان

مشاهده پلان ها
ویژگی‌های خدمات میزبانی وب و هاست پویان آی تی
  • قیمت مناسب
  • آپتایم بالا
  • راه اندازی سریع و ساده
  • میزبانی ابری
  • منابع اختصاصی
  • نصب رایگان انواع CMS
  • هاردهای پر سرعت NVMe
  • سخت افزار به‌ روز و پرقدرت

استفاده از RAID 10

RAID یا رید مخفف عبارت Redundant Array of Independent Disks بوده و به زبان ساده روشی برای ذخیره‌سازی یا تکثیر داده‌های مشابه در قسمت‌های مختلفی بر روی یک سیستم می‌باشد. سرویس‌های هاست دانلود پویان آی تی با بهره گیری از تکنولوژی RAID5 و RAID10 ارائه می‌شوند.
این تکنولوژی جهت میرور کردن فایل‌ها بر روی دیسک‌های مختلف طراحی شده است و با استفاده از آن چنانچه یکی از هارد دیسک‌ها به هر دلیلی از دسترس خارج شود، به صورت اتوماتیک هارد دیسک دیگری جایگزین خواهد شد. این موضوع علاوه بر کاهش احتمال از دست رفتن اطلاعات به کمترین مقدار ممکن، در آپتایم این سرویس‌ها نیز تاثیر قابل توجهی دارد.

تکنولوژی RAID5 و RAID10
تفاوت هاست و دامنه چیست؟

هاست محیطی است که توسط یک شرکت ارائه دهنده در اختیار شما قرار گرفته و اطلاعات کامل وب سایت شما در آن بارگذاری می‌شود. دامنه نام وب سایت شما است که با استفاده از آن کاربران به وب سایت شما دسترسی پیدا می‌کنند.

در سرویس‌های میزبانی وب پویان آی تی چه کنترل پنل‌های ارائه می‌شود؟

پویان آی تی هاست را با کنترل پنل‌های cPanel و یا DirectAdmin ارائه می‌دهد.

سرویس‌های میزبانی وب پویان آی تی از چه موقعیت‌هایی ارائه می شود؟

هاست سی پنل اروپا از کشور فنلاند و شهر هلسینکی، هاست دایرکت ادمین اروپا نیز از شهر آمستردام و هاست سی پنل ایران نیز از شهر قم ارائه می‌گردد.

نصب اسکریپت بر روی سرویس‌های میزبانی وب امکان پذیر است؟

نصب انواع اسکریپت‌های استاندارد بر روی سرویس‌های میزبانی وب امکان پذیر است. توجه داشته باشید با توجه به نیازمندی اسکریپت، پلان خود را انتخاب کنید.

قابلیت ارتقا نسخه php وجود دارد؟‌

بله قابلیت ارتقا نسخه php وجود دارد، همچنین کاربران می‌توانند اکستنشن‌های مختلف را در سرویس‌های میزبانی فعال یا غیر فعال کنند.

چرا قیمت خدمات میزبانی وب پویان آی تی از سایر ارائه دهندگان کمتر است؟

هزینه خدمات میزبانی وب پویان آی تی نسبت به سایر ارائه دهندگان بسیار کمتر است. زیرا زیرساخت‌های مورد نیاز سرویس‌ها توسط پویان آی تی و بدون واسطه‌ تهیه می‌شود. به همین علت سرویس‌ها کمترین قیمت ممکن را دارند.

برای مشاهده سایر سوالات کلیک کنید .

سوالات متداول