فهرست مطالب

CPGuard افزونه ای امنیتی است که برای سرور های میزبانی وب در مبارزه و مقابله با تهدیدات بد افزارها بسیار مهم و ضروری می‌باشد. از آنجایی که این افزونه تنها بر اساس تغییرات سیستم فایل کار می‌کند احتیاجی به مواردی چون mod_security یا  hooks ftp نمی‌باشد. و ما می‌توانیم هر تغییری در سرور را شناسایی و ایمن نماییم. CPGuard در کتار اسکن نمودن بدافزار/ ویروس با بررسی آدرس IP، دامنه و اسکن اسکریپت‌های ارسال ایمیل با استفاده از ادغام CSF به کاهش هرزنامه کمک می‌کند. علاوه بر آن مجموعه ی عظیمی از قوانین mod_security تجاری را برای از بین بردن ربات‌ها و حملات brute-force علیه وب سایت‌های شما در نظر می‌گیرید. 

امکانات

 1. به صورت خودکار پیوند نمادین و پردازش هوشمند پیوندهای شناسایی شده را تشخیص می‌دهد.
 2. اسکن مبتنی بر امضا و پردازش کد هوشمند
 3. دارای محافظت اجباری (Brute Force Protection) از وردپرس و جوملا
 4. نمایش گرافیکی حملات و ویروس‌های پیدا شده است.
 5. حاوی گزینه‌هایی برای مواردی همچون غیرفعال کردن فایل، قرنطینه کردن برای فایل های مشکوک به ویروس است.
 6. دارای سیستم هشدار ایمیل هوشمند است که برای جلوگیری از سیل ایمیل در هنگام حمله استفاده می‌شود.
 7. دارای گزینه ای برای فعال کردن افزایش خودکار آدرس IP منبع brute-force به CSF می‌باشد.
 8. از حمله xmlrpc.php محافظت می‌کند.
 9. رابط cPanel به کاربران نهایی اجازه می‌دهد تا دایرکتوری های خود را اسکن کنند.
 10. شما می‌توانید به صورت دستی به اسکن بپردازید.
 11. گزارش روزانه که به وسیله ی این افزونه امکان پذیر است.
 12. و…

نسخه 1.94 CPGuard و ویژگی‌های جدید آن

در این نسخه، پیکربندی تعلیق خودکار حساب پس از شناسایی موارد مشکوک را اضافه نمودند. در صورتی که یک دامنه در لیست سیاه قرار گیرد و یا مقدار مشخصی از فایل های ویروس در یک حساب شناسایی شوند گزینه ای را برای تعلیق حساب ارائه می‌دهد. این ویژگی بسیار مناسب و منعطف است که شما می‌توانید بنا بر نظر خود آن را فعال و یا غیر فعال نمایید. شما می‌توانید مواردی همچون آستانه ی تشخیص ایمیل‌ها، کاربران سفید و دیگر موارد را تنظیم نمایید. این امر به محافظت از شهرت آدرس IP سرور به دلیل میزبانی دامنه‌های لیست سیاه در سرور شما و کاهش فعالیت‌های سوءاستفاده‌کننده تحت یک حساب در معرض خطر کمک می‌کند.

و در آخر 

دانستیم که CPGuard افزونه ای امنیتی برای سرورهای میزبان است که به کمک مدیران برای حفاظت از تهدیدات می‌پردازد. این افزونه به صورت انحصاری بر پایه و اساس تغییرات سیستم عامل کار خواهد کرد. و این فرصت را فراهم می‌آورد تا بتوانیم هر نوع تغییری را در زمان‌هایی بر روی سرور ها شناسایی کنیم و به تجزیه و تحلیل این تغییرات بپردازیم. هدف از توسعه و گسترش CPGuard  ارائه یک مجموعه امنیتی مقرون به صرفه و در عین حال مفید برای سرورهای cPanel و Linux است. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت ببرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به ویلاگ پویان آی تی مراحعه نمایید و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

به این مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی ها : 0

هنوز هیچ رأیی داده نشده. اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید