دلایل احراز هویت برای خرید و استفاده از هاست ایران | وبلاگ پویان آی تی

دلایل احراز هویت برای خرید و استفاده از هاست ایران

فهرست مطالب

امروزه مسئله احراز هویت از اهمیت زیادی برخوردار است شما با احراز هویت قادر خواهید بود تا از اطلاعات افراد و سازمان‌ها در برابر حملات سایبری و دیگر موارد محافظت نمایید. احراز هویت می‌تواند منجر به افزایش اعتماد کاربران نسبت به شما و سرویس‌هایتان شود. موارد دیگری همچون جلوگیری از تخلف‌ها و همچنین پیگیری آن‌ها از جمله مواردی است که نشان دهنده اهمیت انجام احراز هویت در محیط‌های گوناگون است.

هاست ایران چیست؟

بگذارید در ابتدا توضیحی درباره هاست بدهیم. هاست عبارت است از سرویسی که به شما اجازه می‌دهد تا داده‌ها و فایل‌های خود را در ذخیره و بتوانید آن‌ها را ارائه دهید. هاست‌ها در دو نوع اختصاصی و اشتراکی وجود دارند. هاست اشتراکی منابع را میان چند وب سایت به اشتراک می‌گذارد؛ ولی در هاست اختصاصی تمامی منابع صرفاً برای یک وب سایت است.

حال هاست ایران چیست؟ به زبانی ساده در این هاست، سرورها در کشور ایران میزبانی می‌شوند و معمولاً برای وب سایت‌ها و برنامه‌هایی که قالب مشتریان آن در ایران و مناطق مجاور آن هستند استفاده می‌شود.

احراز هویت چیست؟

احراز هویت عبارت است از تأیید هویت فرد یا سازمان که در آن به جمع آوری اطلاعات شخصی پرداخته می‌شود. انجام احراز هویت راهکارهای مختلفی دارد که برای مثال می‌توان به رمز عبور، اثر انگشت، تصویر شناسایی و این دست از موارد اشاره کرد. هدف از انجام احراز هویت جلوگیری از دسترسی غیر مجاز افراد به دیتاهای شخصی و محرمانه است و در تلاش است تا امنیت سایت‌ها و سرویس‌ها را نیز بهبود ببخشد.

راه های احراز هویت

احراز هویت روش‌های مختلفی دارد. در  اینجا به توضیح درباره روش‌های آن می‌پردازیم.

 • بیومتریک

احراز هویت به روش بیومتریک از روش‌هایی مثل اثر انگشت، تشخیص چهره و صدا و این دست از موارد استفاده می‌کند. در این روش ازآنجا که اطلاعات بیولوژیکی هر فرد با دیگری متفاوت است شناسایی افراد امر آسانی به حساب می‌آید. این روش یک معیار معتبر برای اعتبارسنجی است و زمان ورود افراد به سیستم را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

 • احراز هویت چند عاملی (MFA)

در این روش احراز هویت از دو یا چند روش برای شناسایی کاربر استفاده می‌شود. MFA با بهره گیری از عوامل مختلف سعی می‌کند تا اعتماد کاربران را افزایش بخشد و تضمین می‌کند امکان جعل هویت در آن وجود نخواهد داشت.

 • بهره گیری از رمز عبور

یکی از متداول‌ترین روش‌های احراز هویت افراد به حساب می‌آید. افراد در این روش با وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور خود احراز هویت شده و قادرند تا به سیستم وارد شوند.

 • استفاده از گواهی‌های شناسایی

گواهی‌های شناسایی مثل کارت ملی، شناسنامه، پاسپورت و این دست از موارد  را شامل می‌شود. این گواهی حاوی اطلاعات هویتی افراد است که می‌توان از آن برای احراز هویت استفاده کرد.

احراز هویت
 • احراز هویت دو مرحله‌ای (2FA)

ازآنجاکه در احراز هویت تک مرحله‌ای خطر جعل زیاد است ما به شما احراز هویت دو مرحله‌ای را پیشنهاد می‌دهیم. این کار به شما در بهبود امنیت کمک می‌کند. در این روش شما از دو روش برای احراز هویت برای دستیابی به یک منبع استفاده می‌کنید.

 • و…

دلایل احراز هویت

اصلاً چرا باید احراز هویت انجام دهیم؟ انجام ندادن این کار چه خطراتی را به همراه خواهد داشت؟ در اینجا به توضیح در این باره می‌پردازیم.

 • پول شویی

پول شویی یکی از اقداماتی است برای پنهان کردن منبع اصلی پول مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دست درآمد می‌تواند از طریق درآمدهای غیرقانونی برای افراد به دست آید. در این مسیر احراز هویت نقش مهمی پیدا خواهد کرد. شما با احراز هویت می‌توانید هویت اصلی مشتریان خود را شناسایی نمایید. این کار به شما اطمینان می‌دهد که خدمات شما به یک مشتری حقیقی داده می‌شود و از روند پول شویی جلوگیری می‌کند. همچنین با انجام احراز هویت شما می‌توانید شرکت‌های مشکوک را شناسایی و از وقوع معاملات غیرقانونی جلوگیری کنید. به طور کلی، احراز هویت در خرید سرویس‌های مختلف نقش بسیار مهمی در حفظ امنیت مالی دارد.

 • اقدامات هکرها

با انجام احراز هویت هکرها نمی‌توانند به اطلاعات و دیتاهای شما دسترسی پیدا کنند و این دسترسی تنها برای افراد معتبر و مجاز صورت خواهد بود. شما با انجام احراز هویت قادر خواهید بود تا حساب‌های تقلبی را شناسایی نمایید و از دسترسی آن‌ها به اطلاعات جلوگیری کنید. انجام این کار موجب می‌شود تا کلیدهای امنیتی قوی‌تری استفاده شود و از اطلاعات شما به نحو مناسب‌تری محافظت شود. موارد دیگری مثل شناسایی پیام‌های فیشینگ نیز از جمله نقش‌هایی است که شما با احراز هویت قادر خواهید بود از آن‌ها جلوگیری کنید.

به طور کلی، احراز هویت در خرید سرویس میزبانی وب می‌تواند به عنوان یکی از ابزارهای اصلی برای جلوگیری از اقدامات هکرها و افزایش امنیت سایبری در فضای دیجیتال مورد استفاده قرار گیرد.

 • جلوگیری از تخلف

احراز هویت می‌تواند به شناسایی افراد متخلف و آن‌هایی که قصد سوء استفاده دارند منجر شود و از وقوع آن جلوگیری کند. این رویداد می‌تواند مانع از وقوع اتفاق‌هایی مثل حملات DDoS، نفوذ به سیستم، یا استفاده غیرمجاز از سرویس‌ها شود. شناسایی فعالیت‌های مشکوکی که ممکن است رخ دهد. مثل این‌که گاهی پیش می‌آید برخی کاربران به شکل عجیبی منابع سرور را مصرف می‌کنند و جلوگیری از اقدامات آن‌ها. با جلوگیری از وقوع این رویدادها شما می‌توانید امنیت داده‌های کاربران را تضمین کنید و همچنین اعتماد مشتریان را نسبت به سرویس میزبانی خود اضافه کنید و آن‌ها را به مشتریان دائمی خود مبدل سازید.

 • مالیات

شما با احراز هویت از مشتریان خود (شرکت‌ها) قادر خواهید بود تا وضعیت مالی مشتریان را بررسی کرده و مطمئن شوید که آیا آن‌ها قادر به پرداخت هزینه سرویس خود هستند یا خیر. این امر از وقوع کلاهبرداری‌های مالیاتی جلوگیری می‌کند.

چرا هاست ایران پویان آی تی بخریم؟

امروزه به علت افزایش میزان محبوبیت و کارایی بالای هاست ایران افراد زیادی به استفاده از آن ترغیب می‌شوند. در صورتی که تعداد زیادی از کاربران وب سایت شما در ایران هستند این سرویس بسیار انتخاب مناسبی است. زیرا:

 1. سرعت بالا: با بهره گیری از سرویس هاست ایران اطلاعات با سرعت بسیار بالا و بدون تأخیر به کاربران ارسال می‌شود. این امر منجر به بهبود تجربه کاربری می‌شود و رضایت کاربران را به همراه خواهد داشت.
 2. پینگ پایین: پینگ عبارت است از مدت زمانی که طول می‌کشد تا داده‌ها از سرور به کاربران شود. استفاده از هاست ایران پینگ را به شکل چشم گیری کاهش می‌دهد.
 3. آپتایم بالا: سرویس هاست ایران پویان آی تی احتمال از دست دادن داده‌ها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و منجر به بهبود رتبه شما در موتورهای جستجو می‌شود.
 4. قیمت مناسب: با وجود تمامی ویژگی‌های بالا که این هاست را به گزینه‌ای مناسب تبدیل می‌کند؛ ولی این سرویس همچنان قیمت بسیار پایینی دارد و باعث می‌شود شما از امکانات و مزایای بالا با نازل‌ترین قیمت بهره مند شوید.

جهت خرید هاست ایران پویان آی تی همین حالا اقدام کنید.

سؤالات متداول

 • چرا باید احراز هویت انجام شود؟

شما با انجام احراز هویت به فرد یا سازمانی که خواهان ارتباط با آن هستید نشان می‌دهید یک شخص حقیقی هستید. این کار منجر به حفظ امنیت اطلاعات و جلوگیری از دسترسی غیرمجاز می‌شود.

 • چگونه می‌توان احراز هویت کرد؟

برای احراز هویت راهکارهای زیادی وجود دارد که برای  مثال می‌توان به استفاده از رمز عبور، کد ارسال شده به تلفن همراه یا ایمیل، اثر انگشت، شناسه کاربری و رمز عبور، کلیدهای امنیتی (مانند یک کلید امنیتی فیزیکی یا نرم‌افزاری) و دیگر موارد اشاره کرد.

به این مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی ها : 0

هنوز هیچ رأیی داده نشده. اولین نفر باشید!

اشتراک گذاری

و در ادامه بخوانید

اولین دیدگاه را اضافه کنید.

برچسب ها

هاست