فهرست مطالب

Dall.E یک فناوری هوش مصنوعی مولد است که کاربران را قادر می‌سازد تا تصاویر جدیدی را با پیام‌های متنی به گرافیک ایجاد کنند. از نظر عملکردی، Dall.E یک شبکه عصبی است و می‌تواند تصاویر کاملاً جدیدی را در هر تعداد سبک مختلف که توسط درخواست‌های کاربر مشخص می‌شود تولید کند.

Dall.E توسط فروشنده OpenAI توسعه یافت و اولین بار در ژانویه 2021 راه اندازی شد. این فناوری از مدل‌های یادگیری عمیق در کنار مدل زبان GPT-3 به عنوان پایه‌ای برای درک درخواست‌های کاربر زبان طبیعی و تولید تصاویر جدید استفاده می‌کند.

Dall.E تکامل مفهومی است که OpenAI برای اولین بار در ژوئن 2020 شروع به صحبت در مورد آن کرد که در ابتدا Image GPT نام داشت، که تلاش اولیه برای نشان دادن نحوه استفاده از یک شبکه عصبی برای ایجاد تصاویر با کیفیت بالا جدید بود. با کمک آن، OpenAI توانست مفهوم اولیه Image GPT را گسترش دهد و کاربران را قادر سازد تا تصاویر جدیدی را با یک اعلان متن تولید کنند.

کاربرد Dall.E

Dall.E کاربردهای فراوانی دارد که برای سازمان‌ها و مشاغل کاربرد دارد از جمله موارد زیر:

 • سرگرمی

تصاویر ایجاد شده توسط Dall.E به طور بالقوه می‌توانند در کتاب‌ها یا بازی‌ها استفاده شوند.

 • تحصیلات

معلمان و مربیان از Dall.E برای تولید تصاویر برای توضیح مفاهیم مختلف استفاده می‌کنند.

 • تبلیغات و بازاریابی

توانایی ایجاد تصاویر کاملا منحصر به فرد و بدیع می‌تواند برای تبلیغات و بازاریابی مفید باشد.

Dall.E
 • طراحی محصول

یک طراح محصول می‌تواند از Dall.E برای تجسم چیزی جدید استفاده کند. آن هم تنها با استفاده از متن، در رویکردی که می‌تواند به طور قابل توجهی سریعتر از استفاده از فناوری‌های طراحی سنتی به کمک کامپیوتر (CAD) باشد.

 • و…

مزایای Dall.E چیست؟

Dall.E مزایای زیادی را ارائه می‌دهد که برخی از آن‌ها به شرح زیر است: 

مزایا توضیحات
سرعت شما می‌توانید در بازه زمانی کوتاه تصویر را با توجه به متن تولید نمایید.
سفارشی سازی تصاویر تولید شده توسط این هوش مصنوعی سفارشی است و برای هر کسی تصویری دلخواه تولید می‌شود.
دسترسی Dall.E دسترسی بالایی دارد و کاربران به آموزش گسترده یا مهارت‌های برنامه نویسی خاصی ندارد.
توسعه Dall.E می‌تواند به یک فرد کمک کند تا یک تصویر موجود را گسترش دهد، با میکس آن یا اجازه می‌دهد دوباره به روشی جدید تصویر شود.

محدودیت‌های Dall.E چیست؟

در حالی که Dall.E مزایای زیادی دارد، چندین محدودیت نیز در Dall.E وجود دارد :

محدودیت توضیحات
کپی رایت موضوع کپی رایت بر روی تصاویر ایجاد شده توسط Dall.E، و همچنین اینکه آیا این تصویر بر روی تصاویر دارای حق چاپ آموزش داده شده‌است، همچنان یک نگرانی است.
واقع گرایی با وجود آنکه Dall.E کیفیت عکس‌ها را بهبود می‌بخشد برخی از تصاویر همچنان می‌توانند کیفیتی داشته باشند که برای برخی از کاربران به اندازه کافی واقعی به نظر نرسند.
متن نوشته در راستای دست یابی به تصاویر مناسب بایستی متنی مناسب با بیان جزئیات مدنظر نوشته شود. در غیر این صورت تصویر مناسبی برای شما تولید نخواهد شد.

هزینه Dall.E چقدر است؟

Dall-E توسط افراد و توسعه دهندگانی که فناوری را از طریق یک API در پیشنهادات خود جاسازی می‌کنند، استفاده می‌شود. در حال حاضر، اعتبارات رایگان به پذیرندگان اولیه Dall.E که قبل از 6 آوریل 2023 ثبت‌نام کرده‌اند اعطا می‌شود. این اعتبارات رایگان به صورت ماهانه تکمیل می‌شوند و یک ماه پس از اعطا منقضی می‌شوند. برای هر درخواستی که برای تولید یا سفارشی کردن یک تصویر با Dall.E انجام می‌شود، اعتباری مصرف می‌شود و کاربران جدید می‌توانند اعتبار خریداری کنند.

Dall-E در مقابل Dall-E 2

 • Dall-E 2 شامل مجموعه‌ای از قابلیت‌ها است که در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و تکاملی از موتور اصلی Dall.E می‌باشد. 
 • تاریخ ارائه ی Dall.E1 ژانویه 2021 و Dall-E 2 در آوریل 2022 است.
 • وضوح تصاویر در Dall-E 2 می‌تواند چهار برابر وضوح تصاویر ایجاد شده با Dall-E باشد.
 • سرعت و قابلیت اندازه ی تصویر در Dall-E 2 بالاتر است و می‌تواند تصاویری بزرگتر با سرعت بیشتری تولید کنند.
 • قابلیت شخصی سازی تصویر با استفاده از سبک‌های مختلف نیز با مدل Dall-E 2 به طور قابل توجهی گسترش یافته است.
 • Dall-E 2 همچنین مفهوم outpainting را معرفی کرد که به کاربران اجازه می‌دهد تصویری را به عنوان پسوند (یا نقاشی خارج از تصویر) از یک تصویر اصلی ایجاد کنند.

و در آخر 

Dall·E یک مدل هوش مصنوعی است که توسط OpenAI توسعه یافته است. Dall.E که از نام هنرمند مشهور سورئالیست سالوادور دالی و شخصیت دوست داشتنی WALL.E از انیمیشن پیکسار نامگذاری شده است. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ی بهترین تولیدکنندگان تصویر با هوش مصنوعی مراجعه نمایید و نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

به این مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی ها : 0

هنوز هیچ رأیی داده نشده. اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید