فهرست مطالب

Bitvise SSH Client از جمله برنامه‌هایی است که شرکت‌ها از آن برای انتقال فایل‌ها و دسترسی از راه دور استفاده می‌کنند. شما با استفاده از این نرم‌افزار قادر خواهید بود از راه دور به برقراری ارتباط بپردازید و در بستری امن سرور خود را از راه دور مدیریت نمایید. به زبانی ساده‌تر Bitvise SSH Client ارتباطی امن به دستگاه‌های دیگر ایجاد می‌کند. این مقاله راهبردی درباره‌ی عملکرد، مزایا و کاربرد این نرم‌افزار در اختیار شما قرار خواهد داد.

مزایای Bitvise SSH Client

Bitvise SSH Client رابط کاربری و ویژگی‌های متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که آن را به انتخابی مناسب برای کاربران تبدیل می‌کند. برخی از این ویژگی‌ها به شرح زیر است.

 • اتصال ایمن: Bitvise SSH Client با پشتیبانی از نسخه‌های SSH1 و SSH2 سطح بالایی از رمزگذاری و امنیت را میان داده‌ها انتقالی بین مشتریان و سرور فراهم می‌آورد.
 • پشتیبانی از SFTP: این نرم‌افزار این امکان را برای کاربران فراهم می‌آورد تا بتوانند به‌صورت ایمن فایل‌ها را بین دستگاه خود و سرور راه دور منتقل نمایند.
 • امنیت: این نرم‌افزار وجود ویژگی‌های زیادی همچون الگوریتم‌های رمزگذاری قوی، اعتبارسنجی کلید میزبان و محافظت در برابر اشکال مختلف حملات میزان امنیت را در این ابزار افزایش می‌دهد.
 • استفاده آسان: Bitvise SSH Client با ارائه‌ی رابط‌های کاربرپسند پیکربندی و ایجاد اتصالات SSH را آسان ساخته و کار را برای کاربران مبتدی و پیشرفته آسان می‌سازد.
 • و…

استفاده از Bitvise SSH Client با ویژگی‌هایی که ارائه می‌دهد کار را برای کاربران مبتدی و حرفه‌ای آسان می‌سازد و برای کارهایی که شامل دسترسی از راه دور و انتقال امن فایل است کاربرد دارد

کاربرد Bitvise SSH Client

این نرم‌افزار در برنامه‌های مختلفی کاربرد دارد و انتقال فایل را ممکن می‌کند. در اینجا به معرفی برخی از این کاربردها می‌پردازیم.

کاربرد توضیحات
System Administration مدیران می‌توانند از این نرم‌افزار برای مدیریت از راه دور سرورها، پیکربندی تنظیمات، انجام به‌روزرسانی نرم‌افزار و عیب‌یابی مشکلات بدون نیاز به حضور فیزیکی در محل سرور استفاده می‌کنند.
تعمیر و نگهداری متخصصان می‌توانند از این ابزار در جهت کارهایی همچون پشتیبان‌گیری، پاکسازی دیسک و نظارت بر سیستم در سرورهای راه دور استفاده کنند.
عیب‌یابی شما می‌توانید با استفاده از Bitvise SSH اتصالات رمزگذاری شده را به دستگاه‌های شبکه متصل و مشکلات آن را از راه دور شناسایی نمایید.
توسعه با استفاده از این ابزار قادر خواهید بود تا به توسعه از راه دور بپردازید و کدها را اجرا و برنامه‌ها را در محیط‌های مختلف آزمایش نمایید.

Bitvise SSH Client با ارائه‌ی قابلیت‌های متنوع در طیف‌های گسترده‌ای مورداستفاده قرار خواهد گرفت و کاربردهای فراوانی خواهد داشت.

نصب و پیکربندی Bitvise SSH Client

همان‌طور که می‌دانید Bitvise SSH Client در راستای برقراری ارتباط امن و مدیریت دستگاه‌ها و سرورها از راه دور بسیار مهم است. در اینجا به معرفی مراحل اصلی نصب و پیکربندی آن می‌پردازیم.

نصب

 1. وارد سایت Bitvise SSH شوید و نسخه‌ی مناسب برای سیستم‌عامل خود را دانلود کنید.
 2. فایل را اجرا و وارد فرایند نصب شوید.
 3. محل نصب را برای نصب Bitvise SSH Client انتخاب نمایید. پیشنهاد ما به شما همان مکان پیش‌فرض است.
 4. و در نهایت فرایند نصب را انجام و نرم‌افزار راه‌اندازی کنید.

پیکربندی اولیه

1. در مرحله نخست آی پی سرور را در قسمت Host وارد نمایید.

bitvise ssh client-مرحله 1

2. پورت اتصال خود را وارد نمایید.

bitvise ssh client-مرحله 2

3. User name و Password خود را وارد کنید.

bitvise ssh client-مرحله 3 و 4

4. و در نهایت روی گزینه ی Login کلیک نمایید.

bitvise ssh client-مرحله 5

توضیح بخش‌های اصلی

 • New terminal console: این گزینه برای باز کردن یک ترمینال SSH جدید استفاده می‌شود و با استفاده از آن می‌توانید به ترمینال سرویس خود دسترسی داشته و دستورات ترمینال خود را اجرا کنید
 • New SFTP window: با استفاده از این گزینه می‌توانید به فایل‌های سرور خود دسترسی و اقدام به ویرایش، حذف و دیگر موارد کنید. همچنین امکان آپلود و اضافه کردن فایل از طریق این پروتکل وجود دارد.
توضیحات بیشتر (1)

حفظ امنیت در Bitvise SSH 

در صورتی که جزئیات اطلاعات ورود خود را در اختیار دیگر افراد قرار دهید آن‌ها می‌توانند از آن استفاده و از این اطلاعات برای رسیدن اهداف ناپسند استفاده نمایند. پس در هر صورت شما بایستی از ابزار متفاوت برای حفاظت از اطلاعاتتان استفاده نمایید. با ایجاد محدودیت و ایجاد کد نصب شخصی تنها افرادی که این کد را می‌شناسند می‌توانند از آن استفاده کنند. همچنین می‌تواند به محافظت از اطلاعات شما در صورت رخنه امنیتی در یکی از مکان‌های شرکت شما کمک کند. در اینجا به توضیحی درباره اقدامات امنیتی استفاده شده توسط Bitvise SSH می‌پردازیم.

 • الگوریتم‌های رمزگذاری

Bitvise SSH با پشتیبانی از طیف عظیمی از الگوریتم‌های رمزگذاری تضمین می‌کند داده‌ها محرمانه و ایمن می‌مانند حتی اگر رهگیری شوند.

 • اعتبارسنجی کلید میزبان

زمانی که مشتری به یک سرور از راه دور وصل می‌شود سرور کلید میزبان خود را به مشتری ارائه می‌دهد. به‌تبع مشتری کلید را تأیید می‌کند تا از معتبر بودن هویت سرور مطمئن شود و در صورت معتبر نبودن و عدم هماهنگی مشتری هشداری را به کاربر ارسال و حملات احتمالی جلوگیری می‌کند.

 • تأیید هویت کلید عمومی

Bitvise SSH نیاز به انتقال رمز عبور از طریق شبکه را از بین برده و خطر رهگیری رمز عبور را کاهش می‌دهد. احراز هویت کلید عمومی دسترسی ایمن و راحت به سیستم‌های راه دور را تضمین می‌کند.

 • دستورالعمل‌های امنیتی

Bitvise SSH کاربران را به استفاده از رمز عبورهای قوی و پیروی از دستورالعمل‌ها ترغیب می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد برای محافظت از حساب‌ها و سیستم‌های خود رمز عبور پیچیده خود را ایجاد کنند.

 • رمزگذاری فایل‌های پیکربندی و کلیدها

با انجام این کار حتی اگر شخصی به اطلاعات سرور دسترسی پیدا کند از دسترسی غیرمجاز به اطلاعات حساس جلوگیری می‌کند.

 • آپدیت‌های منظم

این کار تضمین می‌کند که کاربران به آخرین پیشرفت‌ها و ویژگی‌های امنیتی دسترسی دارند.

مقایسه Bitvise SSH با PuTTY و Termius

همان‌طور که می‌دانید Bitvise SSH و PuTTY و Termius ابزارهایی معروف در ایجاد ارتباط‌های ssh امن با دیگر سرورها و دستگاه‌ها از راه دور هستند. در اینجا به مقایسه میان این ابزار می‌پردازیم.

Bitvise SSH

 • رابط کاربری گرافیکی: این رابط در Bitvise SSH باعث می‌شود تا کاربران بتوانند به‌راحتی از قابلیت‌ها و ویژگی‌های گوناگون استفاده نمایند.
 • ایجاد تونل: Bitvise SSH به شما اجازه می‌دهد ترافیک‌ها را به‌وسیله  تونل‌های رمزگذاری شده ارسال نمایید.
 • احراز هویت: Bitvise SSH  از کلیدهای ssh برای احراز هویت استفاده می‌کند که این امکان را برای شما فراهم می‌آورد تا بتوانید از یک احراز هویت امن برای ورود به سرورها استفاده نمایید.
 • مدیریت آسان: Bitvise SSH با ارائه‌ی ابزارهای مدیریت به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند به‌راحتی تنظیمات و اتصالات را مدیریت نمایند.

PuTTY

 • رابط کاربری ترمینال: PuTTY دارای رابط کاربری متنی است و کاربران می‌توانند با واردکردن دستورات مختلف به سرورها و دستگاه‌ها متصل شوند.
 • سادگی: این برنامه کم‌حجم و سبک است و می‌توان از آن برای ایجاد ارتباط‌های ssh استفاده کرد.
 • احراز هویت: PuTTY همانند Bitvise SSH  از کلیدهای ssh برای احراز هویت استفاده می‌کند.
 • ایجاد تونل: PuTTY  به کاربران اجازه می‌دهد تا ترافیک را به‌وسیله‌ی تونل‌هایی امن ارسال نمایند.

Termius

 • رابط کاربری گرافیکی و ترمینال: Termius دارای این دو نوع رابط می باشد. این امر به کاربران اجازه می‌دهد تا  دستورات خود را برای دسترسی به سرورها و دستگاه‌ها وارد کنند.
 • پشتیبانی از تم‌ها: این ابزار از تم‌های مختلف برای تغییر رنگ و همین‌طور ظاهر ترمینال پشتیبانی می‌کند.
 • به‌اشتراک‌گذاری تنظیمات: شما با استفاده از  Termius می‌توانید تنظیمات را میان دستگاه‌ها و دیگر پلتفرم‌ها به اشتراک بگذارید.

به زبانی ساده استفاده از Bitvise SSH برای مدیریت امنیتی و PuTTY  برای ایجاد اتصالی سریع پیشنهاد می‌شود. از طرف دیگر، Termius به‌عنوان یک ابزار ترمینال با امکانات مدیریتی بهتر و اشتراک‌گذاری تنظیمات کاربرد دارد. انتخاب هر کدام از این موارد به نوع نیازها و ترجیحات شما بستگی دارد. 

مشکلات متداول Bitvise SSH و راه‌حل‌های آن

در اینجا به توضیح مشکلات متداول در Bitvise SSH می‌پردازیم و راه‌حل‌هایی را برای پاسخگویی به آن‌ها بیان می‌کنیم.

اتصال ناموفق به سرور

این اتفاق می‌تواند بنابر دلایل مختلفی همچون اشتباه بودن نام کاربری یا رمز عبور، مسدود بودن آی پی و یا مشکلات شبکه ایجاد شود.

 • راه‌حل

 1. بررسی مشخصات ورودی
 2. بررسی مسدود بودن یا نبودن آی ‌پی‌ها
 3. انجام تست اتصال به دیگر سرورها و برطرف‌کردن مشکلات شبکه
 4. از در دسترس‌بودن سرورها مطمئن شوید.
 5. تنظیمات Firewall را بررسی کنید و از مسدودنشدن آن اطمینان حاصل کنید.

احراز هویت ناموفق

گاهی اوقات در زمان استفاده از کلیدهای ssh ممکن است احراز هویت با موفقیت روبه‌رو نشود.

 • راه‌حل

 1. اطمینان‌یافتن از تنظیم درست کلیدهای ssh و همین‌طور درستی مسیر
 2. بررسی تنظیمات احراز هویت
 3. بررسی نام کاربری و رمز عبور

عملکرد نامناسب تونل‌ها

گاهی پیش می‌آید که تونل‌های ایجاد شده با Bitvise SSH درست کار نکنند و عملکرد مناسبی نداشته باشند.

 • راه‌حل

 1. بررسی تنظیمات تونل و اطمینان از تنظیم درست پورت‌ها و مقصد
 2. استفاده از قابلیت‌های تست و عیب‌یابی برای رفع مشکل

عملکرد کند یا قطع و وصل مکرر

گاهی اوقات ممکن است اتصال با Bitvise SSH کند بوده و دچار قطع و وصل‌شدن زیادی باشد.

 • راه‌حل

 1. از اتصال اینترنت خود مطمئن شوید.
 2. تنظیمات شبکه و پهنای باند را بررسی و آن را به حداکثر برسانید.
 3. بررسی شبکه سرور 

چند توصیه برای استفاده از Bitvise SSH

همان‌طور که می‌دانید استفاده درست از Bitvise SSH به افزایش امنیت و کارایی ارتباطات کمک می‌کند. در اینجا به توضیح برخی از بهترین شیوه‌ها برای استفاده از Bitvise SSH می‌پردازیم.

توصیه توضیحات
احراز هویت با کلیدهای ssh استفاده از این کلیدها امنیت بالاتری را برای شما به ارمغان می‌آورد و خطرات Brute Force را کاهش می‌دهد.
ارتباط امن با تونل‌های ssh برای شما ارتباط امن میان دستگاه‌ها را به همراه می‌آورد و اجازه می‌دهد تا ترافیک میان دستگاه‌ها را از طریق تونل‌های رمزنگاری شده ارسال کنید.
آپدیت از به‌روزشدن Bitvise SSH به آخرین نسخه و دسترسی به به‌روزترین امکانات امنیتی و بهینه‌سازی‌ها اطمینان حاصل کنید.
آموزش درست کاربرانی که از Bitvise SSH استفاده می‌کنند، باید در مورد بهترین شیوه‌ها و اصول امنیتی آگاهی داشته باشند. آموزش کاربران در مورداستفاده صحیح و امن از این ابزار اهمیت دارد.

استفاده از این توصیه‌ها به شما در استفاده از Bitvise SSH کمک می‌کند و باعث می‌شود ارتباط امن‌تری را ایجاد و آن را مدیریت نمایید و در نهایت از امکانات امنیتی آن استفاده کنید.

کاربردهای SSH tunneling

برای داشتن ارتباط امن و دسترسی به منابع استفاده از SSH tunneling مهم است. در اینجا به معرفی برخی از موارد استفاده‌های متداول از SSH tunneling اشاره خواهیم کرد.

 • دسترسی به پورت‌ها و سرویس‌های محدود 

از جمله موارد کاربردی استفاده از  SSH tunneling به‌حساب می‌آید. با استفاده از این کاربرد شما می‌توانید از خارج به سرویس‌ها و پورت‌هایی که در شبکه محدود شده‌اند دسترسی یابید. موارد زیر مثال‌هایی از این‌ دست هستند.

 1. دسترسی به سرویس‌ها در شبکه داخلی: برخی از شبکه‌ها بنا بر دلایلی محدود می‌شوند. شما با ایجاد تونل ssh می‌توانید به این سرویس‌ها دسترسی یابید.
 2. دسترسی به سرویس‌های ابری: گاهی اوقات محدودیت‌های مختلف (از امنیتی گرفته تا اینترنتی) این دست از سرویس‌ها محدود می‌شوند شما با استفاده از تونل SSH می‌توانید به طور امن به این سرویس‌ها دسترسی یافته و از امکانات آنها بهره‌برداری کنید.
 3. دسترسی به سرورها و دستگاه‌های داخلی: ایجاد تونل‌های ssh به شما کمک می‌کند تا بتوانید از شبکه داخلی به سرورها، فایل‌ها، دستگاه‌ها و منابع دیگر دسترسی یابید.
 4. مدیریت سرورها: دسترسی و مدیریت سرورها و دستگاه‌ها با استفاده از این تونل‌ها امکان‌پذیر است و برای به‌روزرسانی‌ها، مانیتورینگ و مشکل یابی سرورها بسیار مفید است.
 5. دسترسی و اشتراک‌گذاری منابع: استفاده از این تونل‌ها به شما اجازه می‌دهد تا به داده‌ها و اطلاعات دسترسی یابید و آنها را به اشتراک بگذارید.
 • محافظت در ارتباطات عمومی در شبکه‌های عمومی

شما با استفاده از SSH tunneling می‌توانید ارتباطات امن و رمزگذاری شده را در شبکه‌های عمومی ایجاد نمایید. رمزگذاری ترافیک باعث می‌شود هر کسی که ترافیک شما را مشاهده می‌کند نتواند آن را تفسیر کند. این امر از نفوذ هکرها و جاسوس‌ها جلوگیری می‌کند  و دسترسی آن‌ها به اطلاعات شما را سخت‌تر می‌کند.

 • ایمن‌سازی ارتباطات در شبکه‌های عمومی

ایجاد تونل‌های SSH از جمله راهکارهای مؤثر در ایمن‌سازی ارتباطات در شبکه‌های عمومی است که به شما اجازه می‌دهد تا ارتباطات خود را رمزگذاری کرده و امنیت را افزایش دهید. 

و در آخر

Bitvise SSH یک نرم‌افزار است که در راستای برقراری ارتباط از راه دور امن بر پایه‌ی پروتکل SSH طراحی شده است. این نرم‌افزار به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند اتصالات امن را میان ماشین‌های محلی خود و سرورهای از راه‌های دور حفظ نمایند. Bitvise SSH برای سیستم‌عامل‌های ویندوز در دسترس می‌باشد و طیف وسیعی از ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد که امنیت، راحتی و عملکرد را برای کارهای مختلف دسترسی از راه دور افزایش می‌دهد.

به این مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رأی ها : 0

هنوز هیچ رأیی داده نشده. اولین نفر باشید!

دیدگاهتان را بنویسید